PL | EN
Pobierz Adobe Flash player
Prawdopodobnie w Twojej przegl±darce wył±czono JavaScript lub nie posiadasz zainstalowanego Flash Player'a.
Pobierz Adobe Flash player
Prawdopodobnie w Twojej przegl±darce wył±czono JavaScript lub nie posiadasz zainstalowanego Flash Player'a.
Oferta

BIO MM


 Czysta energia z odpadów
Paliwa alternatywne dla energetyki i motoryzacji

Do produkcji czystych paliw i energii dla celów energetycznych i motoryzacji ze źródeł odnawialnych wykorzystujemy odpady z biomasy powstające w przemyśle drzewnym, rolnictwie oraz gospodarce komunalnej.
Promujemy i wdrażamy niskoemisyjne technologie, które zmniejszają ogólną emisję metanu i CO2 a także redukują ilość odpadów i zmniejszają zużycie paliw konwencjonalnych. W Polsce został nałożony obowiązek zakupu energii z odnawialnych źródeł energii o czym mówi rozporządzenie ministra gospodarki z dnia 19.12.2005 r. Produkcja czystej energii i paliw z odpadów biomasy jest ekonomiczną i opłacalną inwestycją dla właścicieli odpadów. Przy rosnących kosztach energii i nowych wymaganiach środowiskowych w UE produkcja zielonej energii wg gwarantowanych przez państwo cen staje się znaczącym uzupełnieniem budżetu.


Przemysł drzewny

Gazyfikacji poddawane są takie odpady drzewne jak: zrębki, zrzynki, brykiety z biomasy, słoma, trociny w ograniczonej ilości, jak również odpady komunalne. W naszej technologii przetwarzamy niskiej jakości i niewygodne w tradycyjnym wykorzystaniu odpady stałe do produkcji wysokojakościowych i czystych paliw gazowych, a także do produkcji energii elektrycznej i ciepła. Proces ten przeprowadzony jest w stabilny, kontrolowalny i wysoce efektywny sposób, bez zagrożenia zanieczyszczenia środowiska. Jedynym odpadem w/w procesie jest węgiel drzewny, który można przerobić na brykiet węglowy. Koszt inwestycji i wyprodukowania energii jest najniższy spośród innych alternatywnych technologii produkcji energii z lokalnych odpadów biomasy. Oferujemy systemy produkcji energii elektrycznej od 0.3MWe do 3 MWe z pełnym odzyskiem ciepła do podsuszania biomasy. Do produkcji ciepła dla celów użytkowych i technologicznych wykorzystujemy spalanie czystego gazu w palnikach gazowych w nowych lub istniejących kotłach grzewczych.
W ten sposób tradycyjne wykorzystywanie w przemyśle drzewnym trocin do produkcji ciepła może zostać zastąpione produkcją pelletów lub brykietów poprawiając dochodowość przedsiębiorstwa.

Rolnictwo

Dla producentów rolnych i hodowców proponujemy indywidualne, małe biogazownie rolnicze w oparciu o powstające odpady naturalne w gospodarstwie takie, jak: gnojowica, obornik, kurzelak, biomasa z upraw celowych. Dzięki małym biogazowniom można zutylizować uciążliwe odpady, wyprodukować nawóz organiczny oraz zieloną energię elektryczną, a także ciepło oraz paliwo do traktorów. Sprzedaż energii elektrycznej, ograniczenie zakupów nawozów sztucznych i paliw podwyższają dochodowość gospodarstwa. Oferujemy małe biogazownie o mocy 10 KWe do 120KWe dla producentów rolnych z areałem upraw od 20ha i hodowców od 40DJP. Na konstrukcję składają się charakteryzujące się wysoką jakością, sprawdzone i certyfikowane komponenty z Polski i Europy.
Biogazownię można uzupełnić modułem który przetwarza biogaz z biogazowni na biometan - paliwo gazowe którym mogą być zasilane silniki diesla ciągników rolniczych. Instalacja w kontenerze umożliwia wyprodukowanie do 50m3/godzinę biometanu, co umożliwia 5-cio godzinną pracę ciągnika o mocy 110KM z podwójnym zasilaniem(olej/biometan). W tym rozwiązaniu silnik zużywa 3l/godzinę oleju napędowego oraz 10l/godzinę biometanu. W małej biogazowni produkcja biogazu może wynieść 300 000l/rok. Przeznaczając 20% na zasilenie ciągników z pozostałej części wyprodukujemy nadal 60KW energii elektrycznej.


 

Energia z odpadów komunalnych

Zaawansowana technologia utylizacji odpadów komunalnych umożliwia produkcję energii elektrycznej. Odpowiednia organizacja komunalnych biorafinerii pozwala na przetwarzanie odpadów komunalnych na produkty handlowe. Moduły charakteryzują się wydajnością od 20 tyś. t/rok do 100 tyś. t/rok. Technologia zawiera trzy moduły: moduł wstępnego przygotowania odpadów, moduł gazyfikacji, produkcji i oczyszczania gazu syntezowego, a także moduł energetyczny spalania syngazu w silniku sprzęgniętym z alternatorem. Instalacja obejmuje również przyłącze i synchronizację z siecią elektroenergetyczną .
 


« wstecz
Aktualności O nas Serwis Pobierz Praca Galeria Kontakt Copyright © MM Energy Sp. z o.o. 2004 - 2019 | Projekt i system CMS: euforia
MM Energy Sp. z o.o. swoją działalnością obejmuje kompleksową obsługę rynku paliwowego. Obszary naszej działalności to m.in. stacja paliw – kompleksowe wykonawstwo, budowa stacji paliw, modernizacja i wyposażenie stacji paliw; dystrybutory paliwa – produkcja i dostawa, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na dystrybutory paliw; stacje lpg (stacja gazowa) – produkcja i dostawa dystrybutorów lpg, stacje gazowe i ich kompletna dostawa. To tylko część naszej oferty. Nasze stacje benzynowe cechuje najwyższa jakość i solidność. Gwarantem najwyższej jakości naszych usług i produktów jest system zarządzania jakością wg ISO 9001, zapewniający najwyższą jakość wykonania.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij